Цікаві задачі та Математичні казки



TED-ED : шикарний канал логічних задач 
Шикарний канал з логічними задачами ще й англійською мовою 


                       TED-ED https://www.youtube.com/channel/UCsooa4yRKGN_zEE8iknghZA /

Ви ж  обожнюєте міркувати над ними. А якщо  ще  й добре володієте  англійською, то це просто Бомбезний набір візуалізованих завдань.  





ДЕ тисяча?













Ну хіба це не КРАСА!











Допоможіть дізнатися площу зеленої фігури!!!!!!

Задача від Кирила Офіцерова




Яка висота цієї конструкції?
Запитання АЦТЕКА від Джозефа Новака













ВИЯВЛЯЄТЬСЯ МАЛЮВАТИ ПРОСТО!!! 













Прокачай свій мозок прямо ТУТ






Скільки ліній ти бачиш?







📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚

Скільки ж дітей відвідали лише Болівію?







ТО Ж скільки ТРИКУТНИКІВ на цьому малюнку?






1. Діаметр  дуже глибокого і абсолютно круглого  озера 200 м. Ви стоїте на його березі. В його центрі є острів з  міцним та високим деревом. Вам треба потрапити на цей острів. Але плавати Ви не вмієте. Човна, стріли, птахи, палиці, каменя чи чогось ще у Вас немає.  Зате Ви маєте міцну мотузку довжиною 200 м. Хіба що в цьому місці де Ви стоїте, все таки можна її зафіксувати. Запропонуйте варіант, як дістатися цього острова.




2.
Джерело: Makrop Kut'anI love Mathematics Group


Любов Циркуля та Лінійки


Жили-були на білому світі король Циркуль і королева Лінійка. У них було велике королівство, у якому підданими були точки і відрізки. Одного разу піддані відправили делегацію до короля з королевою з проханням дозволити їм провести бал. Циркуль і Лінійка дали свій дозвіл, але поставили одну умову: точки можуть танцювати тільки з точками, а відрізки – з відрізками. При цьому відрізки не мають права перетинатися один з одним в точках, які не є кінцями цих відрізків. "А наприкінці балу, – сказав король, – я підготую вам сюрприз".

        І розпочався бал. Точки, взявшись за руки, водили хороводи навколо якоїсь однієї, яку назвали центром. А відрізки, з'єднавшись кінцями, утворювали найрізноманітніші фігури. Всім було добре і весело, а король з королевою, сидячи на своїх тронах, весь час хитро поглядали на підданих веселих. І раптом ... Король встав і заплескав у долоні. Всі застигли. І тоді королева сказала: "Ось так, як ви тепер стоїте, ви і будете жити завжди. Королівським Указом я забороняю вам розчіплюватися. Таким чином, в нашому Королівстві з'являться нові піддані: кола, багатокутники і т.д. "

        І почалося в тому королівстві зовсім інше життя. Але тут раптом трикутники виявили, що на відміну від всіх інших фігур, складених з відрізків, вони не можуть міняти своєї форми. У всіх багатокутників, крім них, була хоч якась рухливість, тобто, не змінюючи своєї довжини, будь-який відрізок, що не розчіплюючи з сусідом, міг зробити крок у бік, а в багатокутнику змінювалися від цього тільки величини кутів, але чотирикутник все одно залишався чотирикутником, п'ятикутник - п'ятикутником і т.д. А ось відрізки, з яких складалися трикутники, нікуди рушити не могли.

Зрозуміли трикутники, що це нечесно і пішли до короля скаржитися, але і король не мав права скасувати свій Указ і дозволити трикутникам роз'єднатися. Тоді він їм сказав: "Я дам вам те, чого немає ні в однієї іншої фігури! У вас будуть власні бісектриси! "Трикутники образилися:" У кожного кута є своя бісектриса. Та й у кожному багатокутнику можна провести стільки бісектрис, скільки у нього кутів ". Але король заперечив трикутникам, пояснивши їм, що бісектриса кута – це промінь, а бісектриси трикутників, тобто бісектриси їх кутів, будуть відрізками, бо їх будуть обмежувати протилежні до цих кутів сторони. Але трикутникам цього було мало, та й справді, хіба не можна провести бісектрису кута чотирикутника і обмежити її протилежної кутку стороною? Тоді королева раптом каже: "Є у мене для вас подарунок". Покликала вона до себе один з трикутників (а треба сказати, що була вона одягнена не в ошатне плаття з сантиметровою шкалою, а в просте однотонне одіяння), то покликала пажа-олівця і за допомогою чоловіка розділила одну зі сторін трикутника навпіл і ... з'єднала середину боку з протилежного вершиною трикутника! "Цей відрізок, – сказала  Лінійка, – буде називатися медіаною. А вона може бути тільки у трикутника! "Трикутники дуже зраділи, а потім вирішили, що вже якщо, маючи певні сторони і кути, вони не можуть ніяк змінюватися, то треба використовувати це для своєї вигоди. Сиділи вони, думали сперечалися та, нарешті, придумали.

         Спочатку вони довго дивилися один на одного і побачили, що якщо дві сторони одного трикутника відповідно дорівнюють двом сторонам другого трикутника, а кути, розташовані між ними, рівні, то у цих трикутників будуть рівні не тільки треті сторони, а й два інших кута! Тобто такі трикутники будуть рівні. Потім вони побачили, що те ж саме буде, якщо сторона і два прилеглих до неї кути одного трикутника відповідно рівні стороні і двом прилеглим до неї кутам іншого трикутника. А, зрештою, вони розгледіли і те, що якщо три сторони одного трикутника відповідно рівні трьом сторонам іншого трикутника, то й такі трикутники теж будуть рівні!

Пішли з цим відкриттям трикутники знову до короля з королевою, щоб повідомити їм про те, що вони виявили. І видали тоді король з королевою Указ про те, що всі ці твердження відтепер будуть називатися "Ознаками рівності трикутників". А вже цього-то точно ні в яких інших фігур немає і ніколи не було.

       На цьому трикутники і заспокоїлися. Тепер в королівстві циркуля і лінійки знову все спокійно.

Матеріали можна знайти за посиланням https://fomenko-oksana.wixsite.com/oofomenko/blank-t85jy



                             Пряма. Промінь. Відрізок.

Жила-була Точка. Все її цікавило і про все хотіла дізнатися. Побачить незнайому лінію і обов’язково запитає:
- Як ця лінія називається? Довга вона чи коротка?
   Одного разу Точка подумала" Як же я зможу про все дізнатися, якщо завжди буду жити на одному місці?! Вирушу я у подорож!"
  Сказано-зроблено. Вийшла точка на пряму лінію і пішла по ній. Йшла-йшла по прямій лінії. Довго йшла. втомилась. Зупинилась і каже:
- Чи довго я ще буду ходити? Чи скоро кінець прямої лінії?
   Засміялася Пряма:
- Ех ти, Точка! Ти ніколи не дійдеш до кінця. Хіба ти не знаєш, що у прямої немає кінця?
- Тоді піду в іншу сторону,- сказала Точка. - Я мабуть не туди пішла.
- І в іншій стороні не буде кінця. У прямої лінії зовсім немає кінців.
   Зажурилась Точка.
- Як же мені бути? Що ж мені  так і доведеться йти і йти без кінця?
- Якщо ти не хочеш ходити без кінця, давай покличемо на допомогу Ножиці.
- Давай покличемо, - зраділа Точка. - А для чого Ножиці?
- Зараз побачиш, - відповіла Пряма.
   Тут звідки не візьмись, з’явились Ножиці, клацнули перед носом Точки і розрізали пряму.
- Ура! -  закричала Точка. - Ось і кінець утворився! Ай да Ножиці! А зараз зробіть, будь-ласка, кінець з другої сторони.
- Можна і з другої, - послухались Ножиці.
- Як цікаво! - вигукнула Точка. - Що ж із моєї прямої утворилось? З одного боку кінець і з другого кінець. як це називається?
- Це відрізок, сказали Ножиці. - Тепер ти, Точка, на відрізку прямої.
- Відрізок прямої, відрізок прямої, - із задоволенням повторила точка, прогулюючись по відрізку від одного кінця до іншого.
- Я запам’ятаю цю назву. Мені подобається на відрізку! Тут я влаштую свій дім. Але пряма мені теж подобалась. Шкода, що її не стало. Адже тепер замість прямої є мій відрізок і ще два цих ... не знаю.як їх назвати. Теж відрізки?
- Ні. - відповіли Ножиці. - Адже у ни х кінець тільки з однієї сторони, а з іншої кінця немає, І називаються вони інакше.
- А як вони називаються?
- Променями. Це промінь.
- А! - радісно сказала Точка. - Я знаю, чому вони так називаються. Вони схожі на сонячні промені.
- Так, - підтвердили Ножиці. - Сонячні промені йдуть від Сонця без кінця якщо тільки не зустрінутьчого-небудь на своєму шляху. Наприклад, Землю, Місяць або супутник.
- Значить, із прямої ось що вийшло: мій відрізок і два промені. А пряма зникла. Ножиці, зробіть, будь-ласка, пряму знову! Тільки так, щоб і  мій відрізок залишився!
- Ні, ми цього зробити не можемо. Хіба що покликати на допомогу Циркуля і Лінійку.
   Тут Ножиці покликали помічників. Прийшли Циркуль із лінійкою і взялися за роботу. Циркуль приклав до Лінійки спочатку один промінь, а потім інший, підтягнув їх один до одного і з’єднав кінцями. Та так гарно з’єднав, що отрималася точно така ж пряма лінія, як була раніше. І як не старалася Точка, не могла знайти місце з’єднання променів.
  Зраділа Точка, що її знайома пряма, яка подарувала їй дім-відрізок, знову ціла і неушкоджена. " Отже, - подумала вона, з прямої можна вирізати ще один  відрізок або навіть кілька відрізків".
   Попросила Точка Ножиці і вони нарізали з прямої багато різних відрізків. І коротких, і довгих. А Циркуль з Лінійкою знову з’єднали промені, що залишились. І всі побачили,що пряма знову ціла і не пошкоджена.

Джерело: http://grigorenkogv.blogspot.com/p/blog-page_55.html


Коментарі

Популярні публікації